Woda w ogrodzie

Elementy wodne pod różnymi postaciami w ogrodzie są naszą specjalnością. Począwszy od dużych stawów i oczek wodnych, po małe tryski i fontanny, wszystkie dają niesamowity efekt. Dają nie tylko piękny widok, ale w upalne lata orzeźwiają, chłodzą i tworzą swoisty mikroklimat w ogrodzie. Do wszystkich tych form podchodzimy niezwykle starannie i profesjonalnie. Wykorzystujemy materiały najwyższej jakości, a montowane przez nas pompy i filtry produkowane są przez wyspecjalizowane zagraniczne firmy. Nie są to zatem amatorskie oczka wodne, ale takie które wytrzymają kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt lat. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu możemy pochwalić się wieloma ciekawymi rozwiązaniami.

Tryski wodne

Tryski wodne są formami bardziej nowoczesnymi, opartymi na kulach granitowych czy stalowych. Jednak może być do nich wykorzystany również większy głaz czy górska skała. Inną formę możemy spotkać w ogrodach angielskich czy barokowych. Mogą to być wytworne fontanny, czy płaskorzeźby tryskające wodą.

Wodospady

Uchodzą do stawów lub spływają dalej strumieniem. Oprócz spektakularnego widoku, trzaskająca o kamienie woda oddaje prawdziwie górski klimat.

Strumienie

Większość nich jest nieodłącznym elementem oczek wodnych. Są jednak i takie, które nie wpływają do stawów, a giną w kamieniach. Dzięki zastosowaniu systemu obiegu zamkniętego, woda nieustannie krąży z góry w dół.

Oczka wodne

Stworzyliśmy już kilka dużych stawów jak i małych oczek wodnych. Wszystkie nasze górskie oczka, tworzone są z krajowych skał i głazów, dzięki czemu udaje się nam zachować jak najwięcej naturalności. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii osprzętu, jesteśmy w stanie utrzymać prawie krystalicznie czystą wodę przez cały sezon.

Ładowanie...